Nie každý športovec sa dokáže so slávou a úspechom vysporiadať tak, aby sa po skončení kariéry zaradil do normálneho života. Za reprezentáciu odohral 86 duelov a bol dôležitým článkom anglickej defenzívy.  V Arsenale pôsobil dlhých 8 rokov. Dnes je z neho troska!

Kenny Sansom ukončil profesionálnu futbalovú kariéru v roku 1994. Dnes trpí obrovskými psychickými problémami a tie utápa v alkohole. Vyhlasuje, že nevidí jediný dôvod, prečo by mal ďalej žiť.

Uvedomuje si, že týmto správaním zraňuje množstvo ľudí, ale vraj už nedokáže ďalej bojovať a neprestane piť, kým ho to definitívne neodrovná. Jeho kamaráti ho nabádali na protialkoholické liečenie, ktoré však rezolútne odmieta.

Dennodenne sa fláka mestom a občas sa mu podarí prespať v hoteli za pár drobných. Hovorí o sebe, že keď si vypije, je veľmi prudký a agresívny. Keď za ním prišli policajti s tým, aby ho dopravili do nemocnice, odmietol aj ich. Smutný príbeh bývalého futbalistu Arsenalu, Newcastle, QPR či Coventry, ktorý vraj denne vypije 4 litre vína.

Zdroj: Dailymail.co.uk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter