Futbalisti Atlética Madrid nestačili v zápase 6. kole La Ligy na domácom štadióne na Real Madrid, ktorý je aj naďalej 100-percentný. Možno domáci výber nebol horší, no efektivita bola na strane hostí.

Na góly Rodryga a Valverdeho až v závere odpovedal Hermoso a na viac sa už domáci výber nezmohol. Hrajúca ikona Koke tak nebude mať najlepšie spomienky na duel, v ktorom dorovnal historický rekord v počte zápasov za klub.

Doteraz bol rekordérom s 553 štartmi niekdajší stredopoliar Adelardo Rodríguez, ktorý tento počet nazbieral v rokoch 1959-1976. Behom reprezentačnej prestávky tak bude 82-ročný Španiel naposledy figurovať aspoň na spoločnom 1. mieste, v októbri ho Koke takmer určite pokorí.

30-ročný stredopoliar debutoval v Áčku Atlética ešte 12. septembra 2009 vrámci 2. kola španielskej ligy proti Santanderu, v každej z ostatných jedenástich sezón odohral najmenej 40 zápasov, maximom bolo 57 v sezóne 2013-14. Takýmto tempom sa môže kľudne vyšplhať aj na métu 800 duelov za Colchoneros. S klubom získal 8 trofejí, za Španielsko odohral 66 zápasov.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jorge Resurrección, Koke (@koke6)

Mladosť vpred! Dokonalý otvárací gól Realu Madrid! (VIDEO)

Zdroj: Transfermarkt | Foto: