David Alaba opustí po 10 rokoch Bayern Mníchov. Malo by sa tak stať v lete, kedy Rakúšanovi skončí v Bavorsku zmluva. Vedenie klubu sa usilovalo predĺžiť s obrancom kontrakt, no podľa médií si Alaba nárokoval na privysokú mzdu.

A tak už jeho agent údajne rokuje až s piatimi klubmi. Najhorúcejším kandidátom na jeho zisk je Real Madrid, pričom samotný Alaba sníva o bielom drese. Lenže podľa madridského denníka AS by kabína Los Blancos nemala byť stotožnená s príchodom hviezdneho rakúskeho obrancu. Hráči totiž nechápu, že vedenie Realu sa stále nedohodlo na predĺžení zmluvy s ich kapitánom Sergiom Ramosom, ale už už sa hrnú do podpisu hráča Bayernu. Alaba by mal tiež vraj zarobiť rovnakú sumu ako Ramos – 12 miliónov eur. Väčší plat má v Madride už len Gareth Bale a Eden Hazard.

Či vedenie Realu Madrid zoberie na vedomie tento tlak zo strany hráčov je otázne. Prinajmenšom to dokumentuje dôležitosť a podporu hráčov pre ich kapitána Ramosa. Problém s jeho predĺžením zmluvy je stále rovnaký. Hráč má požadovať minimálne dvojročný kontrakt s ročnou mzdou 12 miliónov eur. Peréz mu ponúka len jeden rok a pravdepodobne nižší plat.

Zdroj: Sport.de | Foto: Twitter