Športovou témou dňa sa na Slovensku od pondelka stal koniec Slovana Bratislava v KHL. „Belasí“ by sa radi vrátili do extraligy, avšak komplikácie im môžu narobiť ich dlhy. Bývalí hráči totiž prezradili aké veľké čiastky im klub dlhuje a zvažujú podanie žaloby!

Veľká čiastku, ktorú bratislavský klub dlhuje, pochádza z nájomného za štadión. Seniori majú v tomto smere dlžnú sumu 1,2 milióna eur a mladšie ročníky 135 tisíc eur. Mesto naďalej apeluje, že ak tieto podlžnosti nebudú uhradené, miestny celok si na štadióne Ondreja Nepelu v ďalšej sezóne nezahrá. Primátor je ochotný spraviť ústupok akurát pre mládežnícke kategórie.

Tieto dlhy však nie sú jediným problémom Slovana a pomaly sa začali ozývať aj jeho bývalí hokejisti. Ako jeden z prvých vyšiel s pravdou von reprezentačný brankár Marek Čiliak, ktorý pre Šport.sk tvrdí, že mu vedenie dlží tri mesačné výplaty za minulý november, december a január. Čiliak taktiež podotkol, že má celkom šťastie, pretože potom odišiel chytať do Brna, ale ostatným hráčom vraj Slovan dlhuje až sedem mesačných výplat. Tento dlh uznal aj arbitrážny súd KHL, no podľa slov skúseného gólmana to Slovan úplne odignoroval, a preto vedenie dohnal na súd už aj 29-ročný rodák zo Zvolena.

Ešte horšie je na tom dvojica hokejistov zo zámoria, ktorá za Slovan odohrala dve sezóny. Brankárovi Barrymu Brustovi dlhuje klub viac ako 200-tisíc eur a produktívny útočník Jeff Taffe už roky očakáva svojich viac ako 300-tisíc eur. Taffe hral za Slovan najprv v ročníku 2016/2017 a po strávenom roku vo Švajčiarsku sa minulú sezónu opäť do Bratislavy vrátil.

38-ročný americký útočník pre Šport.sk povedal, že dúfal, že takýmto spôsobom sa mu podarí dostať späť svoje zaslúžené peniaze, no nebolo tomu tak: „Som z toho veľmi smutný, pretože stále len zavádzali a sľubovali a pritom to bolo klamstvo. Nedostať dva roky peniaze za prácu, to je šialené. Vrátil som sa po roku pôsobenia vo Švajčiarsku len preto, lebo som si myslel, že to je správna cesta, ako získať moje peniaze naspäť. Ale nestalo sa tak. A pritom nikto s vami ani len nekomunikuje.” 

Zdroj: Šport.sk | Foto: Instagram/Hcslovanbratislava, YouTube, Facebook