Futbalisti Slovana nevstúpili víťazným krokom do novovzniknutej európskej súťaže. V úvodnom zápase skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy UEFA nestačili na Kodaň a s Dánmi prehrali 1-3. Po zápase si od hostí vypočuli veľmi nelichotivé slová.

Hráči Kodane „ocenili“ predovšetkým trávnik na Tehelnom poli. „Bol to náročný a ťažký zápas na tomto ihrisku. Vyzeralo to, akoby krtkovia mali párty,“ stručne okomentoval kvalitu trávnika obranca Nicolai BoilesenNebol však jediným. „Bolo to veľmi dôležité víťazstvo, aj keď na tomto ihrisku sme nemohli hrať hru, ktorú sme chceli,“ vyjadril sa pre zmenu záložník Zeca.

O niečo tvrdšie slová predniesol záložník Jens Stage. „Neodohrali sme fantastický zápas, ale na tomto pooranom poli to nebolo ľahké,“ nešetril dávkou kritiky 24-ročný Dán. Okrem ihriska pochybovali hostia aj o veľkosti lopty.

„Skúsili sme hrať svoju hru, ale lopta sa vždy odrážala a tancovala. Myslím, že bola dosť malá a ľahká, povedal by som, že bola veľkosti 4, aj keď bola označená veľkosťou 5,“ skonštatoval Boilesen. Nuž, toto nie sú slová, ktoré by mohli Slovanu či Slovensku urobiť v Európe dobrú reklamu. Verme však, že trávnik na Tehelnom poli dá klub čím skôr do poriadku a privíta svojich súperov z Európy na dôstojnom podklade ihriska.

Zdroj: Fck.dk | Foto: Twitter