Barcelona robí počas tohto leta poriadne čistky v kádri. Predala obrancu Todiba, trpiaceho záložníka Miralema Pjanića by chcela čo najrýchlejšie predať inam a pri Brazílčanovi Matheusovi Fernandesovi sa ukázalo, že vedenie klubu dokáže byť aj nemilosrdné

Spomínaného Fernandesa totiž Barcelona doslova vyhodila z klubu a ukončila s ním kontrakt. Presne ten istý scenár má teraz postihnúť obrancu Samuela Umtitiho. Ten má zmluvu v Katalánsku do roku 2023, no v plánoch Ronalda Koemana nemá absolútne žiadnu budúcnosť a tak sa ho chce vedenie klubu ihneď zbaviť. Francúz totiž začal robiť poriadne problémy.

umtiti

Do Barcelony prišli totiž až dve ponuky na prestup či hosťovanie Umtitiho, no hráč ich obe zrušil z dôvodu “nezaujímavej ponuky”. Umtiti chce v Barcelone pokračovať aj naďalej a hrať dôležitú úlohu v tíme. Konkurencia v podobe Lengleta, Piquého, Araúja a novopodpísaného Erica Garcíu je však gigantická a Francúz sa nemusí počas celého ročníka dostať ani na lavičku.

Keďže Umtiti protestuje, Barcelona s ním stráca trpezlivosť a bola by najradšej, ak by sa s Francúzom dohodla na okamžitom ukončení spolupráce. 27-ročný rodák z Kamerunu samozrejme má svoje kvality – vo svojom najlepšom období mal trhovú hodnotu 70 miliónov eur – no jeho problémom je náchylnosť na zranenia. Práve tie mu pokazili angažmán v FCB a znížili jeho trhovú hodnotu na súčasných 8 miliónov eur. Sága Umtiti bude v Barcelone ešte zaujímavá.

umtiti

Zdroj: Marca.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter