Údelom menších klubov je čelenie útokom na ich kvalitných hráčov zo strany veľkoklubov. Akonáhle sa niekto ukáže, s veľkou pravdepodobnosťou si ho nielen všimne, ale aj kúpi gigant. Aktuálne je v „ťažkej“ situácii Brighton.

Na pomery Premier League „malý“ klub neprestáva udivovať. Po tom, ako v predošlej sezóne obsadil 9. miesto a na pohárovú Európu mu chýbalo len päť bodov, je v tej aktuálnej siedmy, má pod sebou Liverpool či Chelsea a opäť zaznamenal aj niekoľko výhier nad TOP klubmi.

Daňou za úspech bol v predošlej sezóny predaj Bena Whitea do Arsenalu, behom tohoto leta pre zmenu Marc Cucurella smeroval do Chelsea a Yves Bissouma do Tottenhamu. Chelsea ukoristila aj manažéra Grahama Pottera.

Ďalším, kto by mohol klub opustiť, je belgický krídelník Leandro Trossard. V aktuálnom ročníku má na konte bilanciu 7+3, veľmi dobré výkony predvádzal aj v predošlej, hoci za celú sezónu strelil len o gól viac, než v tejto za polovicu.

Tento 28-ročný hráč je aktuálne spájaný so záujmom Tottenhamu, ktorý má však v ofenzíve kvarteto Kane, Son, Richarlison, Kulusevski, ktorým sa snažia sekundovať Moura či Gil.

Každopádne, oveľa bližšie k jeho zisku má byť podľa čerstvych informácií Arsenal, ktorého vedenia sa údajne dohodlo s Arsenalom, kde taktiež jeho pozícia vzhľadom k forme hráčov The Gunners nebude práve jednoduchá.

Zdroj: Sky Sports | Foto: Instagram 1, 2