Hráčom FC Barcelony absolútne nevyšiel vstup do nového ročníka Ligy Majstrov UEFA, keď v ostro sledovanom šlágri na domácej pôde privítali horúceho kandidáta na celkový triumf. Bayern domácich predčil vo všetkých ohľadoch, vyhral 0:3, a to nie je zďaleka to najhoršie, čo si z duelu Katalánci odniesli.

Kto vie, ako by duel dopadol, ak by bola Barcelona v plnom zložení, a teda, Koeman by mohol využiť služieb ofenzívych hviezd Aguera, Fatiho a Dembélého. Avšak, defenzíve, ktorou Bayern pomerne bez ťažkostí prechádzal, by zrejme veľmi nepomohli.

Teraz ale musia v klube riešiť problém s novými maródmi. Zranil sa mladý supertalent Pedri, podobne tak stálica na ľavom okraji Jordi Alba. V prípade oboch hráčov základnej zostavy sa má jednať o svalové zranenia, pričom Pedri by mohol byť späť v zostave na prelome septembra a októbra, zatiaľ čo s Albom to vyzerá ešte o niečo horšie. Hovorí sa o mesačnej absencii.

Okrem týchto zdravotných problémov a finančných problémov (ktoré stáli aj za koncom Messiho), ale duel proti Bavorom ukázal trpkú realitu giganta zo Španielska. Priepasť medzi nimi a absolútnou špičkou je podľa fanúšikov i odborníkov poriadne hlboká. A návratom zranených hráčov sa to zrejme nespraví.

Čím ďalej, tým širšej futbalovej verejnosti musí byť jasné, že návrat na úplne výslnie sa Barcelone zrejme tak skoro nepodarí. A to aj napriek tomu, že nemožno robiť úplne predčasné závery. Čerstvá otázka teda môže byť i taká, či dokáže aspoň postúpiť na úkor Benfiky a Dynama Kyjev do osemfinále.

Zdroj: Goal.com, Transfermarkt.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter