Vedenie Arsenalu rozhodne nemôže byť spokojné s aktuálnou deviatou priečkou v Premier League, prísľubmi sú avšak možnosť kvalifikovať sa do Ligy Majstrov cez Európsku ligu a výkony “mladých pušiek”, ktorým môže patriť budúcnosť.

Jednou z nich je aj nórsky talent Martin Odegaard, ktorý síce celé roky patrí Realu Madrid, no zároveň sa neustále potuluje po hosťovaniach. Aktuálne je do konca sezóny práve v Arsenale, kde je napríklad za marec nominovaný do finálovej trojky o cenu hráč mesiaca. Celkovo si ho v Arsenale navedenia vynachváliť a médiá hovoria o tom, že Arsenal by ho rád získal natrvalo.

Problémom je avšak fakt, že mladík je kmeňovým hráčom Realu Madrid a Arsenal nemá vyjednanú opciu na jeho trvalé odkúpenie. A toho hodlá 13-násobný európsky šampión naplno využiť. Podľa čerstvých informácií už zaňho v Madride budú požadovať minimálne 60 miliónov eur, zatiaľ čo v januári sa hovorilo o možnom odkúpení “len” za 35 miliónov, a teda asi trojpätinovú čiastku. Dôležité bude aj to, ako sa bude prejavovať Odegaard do konca sezóny, pričom podľa neho je jeho prioritou pre budúcnosť pravidelne hrávať.

Zdroj: Sportskeeda.com | Foto: Twitter