Arséne Wenger je manažérom Arsenalu Londýn dlhých dvadsaťjeden rokov. Suverénne najdlhšie pôsobiaci manažér v Premier League však v klube zrejme končí!

Fanúšikovia klubu sú s jeho prácou nespokojní už niekoľko rokov. Dva vyhraté FA Cupy v rokoch 2014 a 2015 v spolupráci s každoročným kvalifikovaním sa do skupinvej fázy Ligy majstrov, ho však stále v klube držali. Teda ešte stále držia. No ako dlho?

Posledný mesiac zrejme jeho dni v klube uzavrel. Dve prehry s Bayernom v Lige majstrov v pomere 1:5 a len tri body z posledných štyroch ligových zápasov, sú pre fanúšikou pilulkou, ktorú nie sú ochotní prehltnúť. Počas včerajšieho zápasu na pôde West Bromwich Albion, ktorý mimochodom Arsenal opäť prehral 3:1, letelo ponad štadiónom lietadlo s jasným odkazom.

“No contract, wenger out”

Okrem tohto lietadla však letelo aj druhé, ktoré ťahalo odkaz “We trust in Arsene”. Trpezlivosť však nedošla len viacerým fanúšikom, ale i vedeniu klubu. To Wengerovi oznámilo, že po reprezentačnej prestávke (do konca marca) sa má rozhodnúť, či chce v klube pokračovať, alebo skončí sám. Medzi riadkami to zrejme znamená jediné – dni skúseného francúzskeho trénera v londýnskom Arsenale sa blížia ku koncu…

Zdroj: Espncf.com | Foto: YouTube, Twitter