Všetci, ktorí si pamätajú aj staršie verzie hry FIFA, vedia, že v minulosti dostávali viacerí hráči vyššie hodnotenia, než dnes. Taký Messi sa nedostal cez „overall“ 94 a napríklad v hre FIFA 22 sa len osem hráčov mohlo pochváliť tým, že dostali hodnotenie aspoň 90.

Najviac mali Messi (93), Lewandowski (92), Mbappé, Oblak, de Bruyne, Neymar a Ronaldo (91) a Kane (90). Avšak, v takom roku 2003 nebolo nereálne dostať aj hodnotenie 97. No pozor, nedostal ho Zidane, držiteľ Ballon d´Or Nedvěd ani Giggs, Maldini či Buffon. Dostal ho z ťažko pochopiteľných dôvodov Matteo Brighi.

Ak vám toto meno veľa nehovorí, zrejme nie ste sami. Áno, ak ste fanúšikom futbalu, poznať ho musíte. V Serie A odohral celkovo v rokoch 2001-2016 cez 400 zápasov. Za talianske Áčko odohral 4 zápasy. V roku 2003, keď sa mu dostalo tej „nepochopiteľnej pocty“, odohral z pozície stredného záložníka 22 duelov za Parmu a neskôr sa stal hráčom AS Rímu a postupne vystriedal dvojciferný počet talianskych celkov. No ako sa dostal k tej „97čke“ ako 22-ročný? Nevieme to…

Zdroj: Givemesport | Foto: Twitter