Pamätáte si kontroverznú situáciu z decembra roku 2019, keď vedenie anglickej futbalovej asociácie neumožnilo Liverpoolu preložiť štvrťfinálový duel ligového poháru proti Aston Ville? Do zápasu nastúpili hráči z B-tímu, keďže Áčko reprezentovalo nielen Anglicko, ale aj celú Európu na MS klubov. Mladíci LFC pod vedením trénera U23 prehrali vysoko 0:5.

Neubehol ani rok a do prazvláštnej situácie sa dostal Tottenham. Hypoteticky môže behom necelých troch týždňov odohrať až osem duelov, pričom táto šialená jazda sa zverencom Josého Mourinha práve začala. Hoci na pôde Plovdivu nastúpili vrámci 2. predkola v prakticky najsilnejšej možnej zostave a predviedli matný výkon, napokon predsa len cez víťaza bulharského poháru predsa len postúpili. Ešte v 79. minúte Spurs prehrávali 1:0, no následne domáci prišli o dvoch hráčov a Kane s Ndombélém dokázali proti outsiderovi napokon vyhrať 1:2. To však zároveň znamená jediné – peklo môže začať.

V nedeľu nastúpi Tottenham na pôde Southamptonu v 2. kole Premier League, kde sa Kane a spol. budú snažiť odčiniť zlý výkon a prehru z úvodného duelu proti Evertonu. Avšak vo štvrtok ich čaká duel 3. predkola EL na pôde macedónskeho Tetiva. Aby ale nebolo tých zápasov málo, medzitým (v utorok) sa vrámci 3. kola EFL Cupu stretne Tottenham s Leytonom Orient.

V Leytone hosťoval Harry Kane ako teeneager

A keďže termínová listina v úvode sezóny je riadne nabitá, v prípade, že by Spurs vyhrali s Leytonom i Tetivom, ďalší týždeň s tromi duelmi by si zopakovali. Ako sa k tomu postaví Mourinho? Bude vo všetkých dueloch bojovať s A-tímom alebo zvoli Kloppovu taktiku a proti štvrtoligistovi nechá hrať rezervný tím? Áno, v najbližšom týždni ešte súperi nie sú papierovo tak silní, aby ich Tottenham nedokázal zdolať aj s oklieštenou zostavou, no následne sa môže stretnúť s tímami celkom iného kalibru.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Tottenhamhotspur.com | Foto: Twitter