Dokedy bude Manchester United doplácať na obrovskú krízu, ktorá postretla ich vodcu obrany? Harry Maguire prežíva rozhodne najhoršiu časť svojej kariéry. V poslednom období ho postihlo toľko nešťastia, že sa vlastne nie je čomu čudovať.

Aj on je len človek z mäsa a kostí. Jeho psychika je momentálne na dne, no on sa z neho potrebuje vyhrabať. Od nepríjemného incidentu na letnej dovolenke v Grécku sa to na neho akoby zosypalo. Klince do rakvy boli hanebná prehra 1-6 s Tottenhamom a včerajšie vylúčenie v drese anglickej reprezentácie, kedy Maguire videl v 32. minúte druhú žltú kartu a putoval pod sprchy. Následkom toho Angličania podľahli Dánom 0-1.

“Pre mňa je to stále top hráč. Je nevyhnutnou súčasťou toho, čo robíme. Prežíva obdobie, kedy mu cestu skrížilo množstvo problémov. Ale je dosť silný, aby sa s tým vyrovnal. Prejde tým a bude silnejší. Má celú našu podporu a viem, že jeho klub mu ju poskytne tiež,” obhajoval ho po zápase s Dánskom reprezentačný tréner Gareth Southgate.

harry maguire

Pridal sa ku nemu aj televízny expert Jamie Redknapp. “Je pre nás ľahké sedieť tu a kritizovať ho spôsobom: ‘Je to nočná mora, spôsobuje množstvo gólov.’ Prežíva naozaj zlé momenty svojej kariéry, ale musí sa z toho dostať. Musí získať späť sebadôveru, pretože momentálne ju nemá. Veľa toho sa udialo v jeho živote a myslím si, že občas na to zabúdame. Keď idete na ihrisko, myslíte si, že na všetko zabudne a všetko bude dobré, ale v tomto momente môžete vidieť, že sa herne veľmi trápi,” analyzoval Redknapp.

Skutočne, Harry Maguire je od začiatku sezóny na tom herne zle. Robí množstvo chýb a obrana Manchestru United jednoducho neklape. Lenže čím skôr sa z toho dostane, tým lepšie. Pre Červených Diablov totiž nastávajú dôležité chvíle. V sobotu duel proti Newcastlu, v utorok duel Ligy Majstrov proti PSG, o týždeň v sobotu proti Chelsea a ďalší zápas Ligy Majstrov proti nepríjemnému Lipsku. Maguire je dôležitou časťou Manchestru a jeho 100%-tné koncentrovanie bude v týchto zápasoch nevyhnutné.

harry maguire

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter