Harry Kane je jedným z najlepších útočníkov sveta. Hoci má už 27 rokov, trhovú hodnotu vo výške 120 miliónov eur a vo svojej kariére už nasúkal 248 gólov v 413 zápasoch, veľká trofej mu v jeho osobnej vitríne stále chýba. Pripomeňme, že Audi Cup sa nepovažuje za veľkú trofej.

Viete si predstaviť, žeby hral Harry Kane v nemeckej druhej lige? Dnes by išlo o mimoriadne kurióznu predstavu, no pár rokov dozadu z toho mohol byť reálny prestup. Konkrétne pred deviatimi rokmi si Angličana všimlo vedenie Unionu Berlín, ktoré ho okamžite kontaktovalo s požiadavkou na prestup.

„Harryho Kanea sme objavili prostredníctvom skautského systému Wyscout. Bol mladý a talentovaný. Hovorili sme s jeho klubom (Tottenham) a niekoľkokrát sme telefonovali jeho agentovi. Kane mal vtedy vytvoriť v druhej lige útočný tandem so Simonom Teroddem. Napriek špeciálnemu vzťahu Unionu Berlín s anglickým futbalom chcel napokon Kane zostať na ostrovoch,” povedal vtedajší športový riaditeľ Berlínčanov Nico Schäfer.

Namiesto pôsobenia v Unione, bol Kane poslaný Tottenhamom na hosťovanie v Millwall. Pre slovenských fanúšikov a obzvlášť pre Adama Nemca je to veľká škoda. Slovenský útočník totiž pôsobil v Unione Berlín v rokoch 2012 až 2015 a nepochybujeme, žeby s Harrym Kaneom vytvorili duo gólových útočníkov, pri ktorom by si Terodde ani nepípol.

nemec

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter