Byť reprezentačným trénerom nie je úplne jednoduché, pretože na rozdiel od klubového trénera si nemôžete hráčov proste kúpiť. Musíte pracovať len s tými, ktorých máte k dispozícii, poprípade s tými, ktorým sa rozhodnete dať šancu. Na takú čaká stále márne 26-ročný Ján Krivák.

Nedávno sa Česko dostalo do ošemetnej situácie a proti Škótsko v snahe vyhnúť sa kontumácii musel futbalový zväz behom dvoch dní poskladať celkom novy káder vrátane realizačného tímu. Duel napokon po veľmi dobrom výkone “druhoradých” českých hráčov skončil ich tesnou prehrou 1:2. Následne sa vo veľkom hovorilo, ako by to asi vyzeralo, ak by podobná “korona-bizarnosť” postihla slovenskú reprezentáciu.

Zaujímavou možnosťou by mohol byť pre Slovensko aj pre mnohých takmer neznámy 26-ročný stopér Ján Krivák. Viacerí ste možno jeho meno nikdy nepočuli, čo zase nemusí byť až také prekvapenie. Odchovanec vranovského futbalu totižto za reprezentáciu naskočil len do jedného (aj to neoficiálneho) zápasu, keď náš ligový výber v januári 2017 prehral so Švédskom 0:6.

Ján Krivák s 20 na drese

Vtedajší hráč Podbrezovej sa medzičasom presunul do Karvinej, kde odohral takmer všetky zápasy najvyššej českej ligy v sezóne 2018/19 i na jeseň 2019. V januári tohto roku opäť menil pôsobisko a zamieril do (pre Slovákov neznámej) ligy v Severnom Macedónsku. Jeho novým zamestnávateľom sa stal pravidelný účastník predkôl Európskej ligy – KF Shkëndija Tetivo.

Práve tento klub si vďaka 3. miestu z minulej sezóny zahral Európsku ligu aj tentokrát a dokonca sa prebojoval do 3. predkola. V ňom, hoci bez diváckej kulisy, zažili viacerí hráči tohto klubu jeden zo životných zápasov. Aj s našim Jánom Krivákom na poste stopéra totižto dôstojne bojovali so zrejme najsilnejším účastníkom predkôl – Tottenhamom. Outsider avšak prinútil Mourinha dokonca aj k nasadeniu hviezdneho Harry Kanea či Lucasa Mouru. Až po ich príchode a vďaka skvelému výkonu kórejského útočníka Sona napokon Spurs zlomili odpor macedónskeho celku a zdolali ho 1:3. Náš stopér si tak vyskúšal niečo, na čo môže spomínať ešte dlho. A rozhodne svojim výkonom nesklamal!

>>> Pozrite si avšak aj bizarnosť, ktorá zápasu predchádzala <<<

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter, YouTube/TottenhaHotspur