SSC Neapol mal v tejto sezóne nakročené k zisku vytúženého triumfu v domácej Serii A. Sen sa ale pravdepodobne rozplynul v minulom kole, keď zverenci Maurizia Sarriho podľahli Fiorentine vysoko 3:0. Do konca súťaže zostávajú už len tri kolá a strata na prvý Juventus je štvorbodová. Pre Neapol je táto situácia už prakticky neriešiteľná a prezident klubu už avizoval, že sa v lete dajú očakávať veľké zmeny v kádri. 

Prvá dôležitá zmena v mužstve by mala nastať na brankárskom poste. Talianske médiá už dlhšie špekulovali o odchode Pepeho Reinu a tieto špekulácie sa naplnili. Všetko totižto potvrdil na sociálnej sieti Instagram náš slovenský reprezentant Marek Hamšík. Ten poslal svojmu spoluhráčovi emotívny odkaz, čím ukázal, že si 35-ročného Španiela naozaj veľmi vážil.

“Pepe bol si skvelý spoluhráč, jeden z najlepších, s ktorými som mal tú česť hrať. Si skutočný muž a skutočný vodca. Budeš mi veľmi chýbať, hlavne kvôli tvojmu spôsobu života. V šatni a niekedy aj počas zápasov si mal pripravený vždy nejaký vtip. Ďakujem ti za všetky tie roky strávené s tebou. Tvoji spoločníci a toto mesto na teba nikdy nezabudnú.”

Pepe Reina a Marek Hamšík

Ďalšie kroky španielskeho gólmana budú smerovať zrejme do milánskeho AC, ktoré má o jeho služby eminentný záujem. Oficiálne oznámenie sa dokonca očakáva už v najbližších dňoch. Neapol tak teraz musí nájsť tú správnu náhradu, ktorá klubu pomôže k veľkému úspechu. Podľa talianskeho denníka Calciomercato je vedenie v lete pripravené poslať ponuku do Leverkusenu. Novou jednotkou “Partenopei” by sa totižto mohol od nového ročníka stať nemecký reprezentant Bernd Leno.

Bernd Leno

Zdroj: 90min.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.