Nórsky útočník hrajúci aktuálne za Borussiu Dortmund je vskutku ojedinelým zjavom a zrejme právom sú spoločne s Mbappém označovaní za najväčšie ofenzívne talenty súčasného futbalu. Najnovšie sa môže pýšiť nevídaným rekordom v Lige Majstrov UEFA.

Aktuálne má Erling Haaland na konte 15 štartov v elitnej európskej súťaži, pričom skóroval už neskutočných 20 krát. Číslo, ktoré nedosiahli viaceré hviezdy svetového futbalu ani za celú kariéru. Aby sme boli presní, už vo veku 20 rokov a 231 dní sa delí o 61. priečku najlepších strelcov vo viac než 60-ročnej histórii súťaže.

V akom veku sa podarilo dosiahnuť 20-gólovú métu ďalším TOP hráčom? Rebríček na svojom oficiálnom účte na Facebooku vydala UEFA. Doterajším rekordérom bol Kylian Mbappé, pred nimi si tento post užívali Lionel Messi či Raúl González. Taký Cristiano Ronaldo sa dostal na túto métu až tesne pred 25. narodeninami.

Za zmienku stojí aj fakt, že na 20 gólov sa nikdy nedostal brazílsky Ronaldo, rovnako tak ani Rnaldinho, Platini, Cruyff, zo súčasných hráčov Mané, Giroud, Rashford a ďalší.

Zdroj: Facebook/UEFAChampionsLeague, Transfermarkt.com | Foto: Twitter