Ktorý útočník má aktuálne najlepšiu formu? Bez akýchkoľvek pochýb to je Erling Haaland. Ten strieľa góly ako na páse nielen v Dortmunde, ale aj v nórskej reprezentácií. Jeho čísla vyznievajú priam neskutočne, na čo sa pozrieme v tomto článku.

21-ročný nórsky snajper strelil v rozmedzí od 8. augusta do 8. septembra celkovo 11 gólov! Nastúpil do ôsmich zápasov, pričom len v dueli proti Lotyšsku ho tréner vystriedal na konci a tak mu neumožnil odohrať plnú zápasovú porciu, ako vo zvyšných siedmich dueloch.

Za Borussiu Dortmund hral v piatich zápasoch počas spomínaného časového intervalu, hetrik zaznamenal v pohári proti Wehenu, dva góly strelil Frankfurtu a v 91. minúte zápasu s Hoffenheimom parádne rozhodol o víťazstve vybojovaným presným zásahom. Za Die Schwarzgelben sa nepresadil len v zbabranom zápase na pôde Freiburgu a v nemeckom Superpohári proti Bayernu.

haaland

Haaland si svoju formu z klubu preniesol aj do reprezentácie a minimálne raz sa presadil v každom z troch duelov. Najprv strelil gól do siete Holandska pri remíze 1-1, následne skóroval z penalty do siete Lotyšska (2-0) a v zápase proti Gibraltáru (5-1) zaknihoval čistý hetrik. 5 gólov za Nórsko, 6 gólov za Dortmund, Erling Haaland sa však v rozhovore po zápase s Gibraltárom mierne rozčuľoval.

“Nestrieľam dosť gólov. Podľa môjho názoru, by som mal mať viac gólov ako zápasov,” vyjadril sa Nór. Narážal na svoju výkonnosť v reprezentačnom drese. Doteraz totiž nastúpil do 15 medzištátnych duelov, v nich skóroval 12-krát. V Dortmunde však tohtosezónnymi číslami spĺňa svoje požadované kritéria. Skóroval 6-krát v 5 zápasoch, celkovo nastúpil za BVB do 64 zápasov, v nich strelil 63 gólov. Mašina.

haalandZdroj: Transfermarkt.com, Twitter | Foto: Twitter