Haaland je jedným z najžiadanejších a najznámejších hráčov vo svete futbalu. Na rozhodnutie hráča o jeho budúcnosti čaká viacero špičkových klubov, ktoré by ho chceli podpísať v lete, keď údajne bude „aktivovaná“ jeho prepúšťacia klauzula – odhadovaná na 75 miliónov eur (62,6 milióna libier).

Najlepšiu pozíciu na získanie tohto bombardéra má španielsky veľkoklub Real Madrid. Ten do istej miery znížil svoje výdavky počas posledných prestupových období a pravdepodobne si našetril čiastku peňazí, ktorou by mohol zamiešať karty v prestupovom období.. Španielsky športový denník Marca naznačil, koľko by Nór mohol stáť.

„Projekt Haaland” pravdepodobne bude Real stáť cca 350 miliónov eur. Tento údaj pozostáva zo spomínanej klauzuly o uvoľnení, jeho miezd na základe dlhodobého kontraktu, ako aj poplatku za služby hráčovho agenta Mina Raiolu. Predstavuje to významnú investíciu, ale všetko naznačuje, že Haaland by tieto výdavky mohol Realu rýchlo prinavrátiť. Tento 21-ročný hráč od svojho prestupu do Borussie Dortmund v januári 2020 vsietil fantastických 78 gólov v 81 zápasoch a zaznamenal 28 asistencií.

Real nemá záujem len o Haalanda. Los Blancos tiež pripravujú veľký balík za Kyliana Mbappého z francúzskeho Paris Saint-Germain. Mbappému vyprší zmluva na konci sezóny a napriek nedávnym správam, ktoré naznačujú, že by mohol podpísať krátkodobé predĺženie, je pravdepodobné, že toto leto odíde. Real sa pred začiatkom tejto sezóny priblížil k podpisu tohto výborného útočníka, ale PSG sa podarilo túto ponuku zvrátiť a hráča si udržať. Sám Mbappé však bol otvorený prestupu a zdá sa, že jeho želanie sa splní počas nadchádzajúceho prestupového obdobia v lete. Je podľa vás reálne, aby madridský veľkoklub angažoval oboch spomínaných hráčov?

Muž, ktorý by si určite takýto útok prial

 

Zdroj: 90min/posts/ Foto: Instagram/erling.haaland, Instagram/k.mbappe, Instagram/realmadrid