O Haalandovi toho zrejme ešte v najbližších rokoch budeme počuť veľa, veď jeho fantastické gólové čísla sú v znamení superlatívov. Medzičasom je jeho hodnota podľa Transfermarkt už 110 miliónov eur, no reálne to môže byť i viac. A keďže Dortmund nie je pri všetkej úcte úplným TOP klubom, nečudo, že oňho usilujú mnohé slávne celky.

Najnovšie informácie známeho portálu 90min.com hovoria o tom, že do hry o Nóra sa výrazne zapojí i Manchester United. Ten ako jeden z najbohatších klubov planéty môže mať dosť peňazí a samotný názov klubu je veľkým pojmom, ktorý je snom mnohých mladých futbalistov.

Navyše, United majú mať už i “stratégiu” na zisk Haalanda, lepšie povedané, sú pripravení za neho ako kompenzáciu ponúknuť nielen peniaze, ale aj stále len 23-ročného holandského reprezentanta Donnyho van de Beeka. Ten prišiel za približne 40 miliónov eur do Anglicka behom uplynulého leta z Ajaxu, no zatiaľ akosi nezapadol. Odohral síce všetky pohárové duely i zápasy Ligy Majstrov, no v Premier League má na konte len smiešnych 323 minút. Má však nepochybne mimoriadny potenciál, čo je dôvod, prečo by Dortmund mohol o tejto možnosti uvažovať.

van de beek manchester united
van De Beek bol aj jedným zo strojcov semifinálovej účasti Ajaxu v LM 2018/19

Zdroj: 90min.com | Foto: Twitter