Kam sa pozriete, vidíte Erlinga Haalanda. Jeho výkony a počet strelených gólov sú vskutku impozantnými, najmä ak si uvedomime, že prestúpil do nového prostredia, novej súťaže, krajiny, k celkom novým spoluhráčom. A navyše, tlak na jeho osobu bol od začiatku ohromný.

On však všetkých presviedča, že je neskutočným hrotovým útočníkom. Ak si svoju formu bude udržiavať ešte niekoľko rokov, raz o ňom možno budeme hovoriť ako o najlepšom hrotovom útočníkovi histórie. Ale to predbiehame, veď kľudne o pár mesiacov môže byť v streleckej kríze a budú sa vynárať davy neprajníkov, ktorým to bude robiť radosť.

Po dueli, v ktorom ohúril svet hattrickom do siete Manchestru United, sa Pep Guadiola nevyhol otázke, či je možné Haalanda zrovnávať s Messim, ktorého trénoval v rokoch 2008-2012 v Barcelone. Španielsky stratég ale ostáva nohami pri zemi.

„Môžeme nadobudnúť pocit, že bude strieľať góly v každom zápase. Je neskutočným útočníkom. Rozdiel medzi ním a Messim je ale ten, že Erling potrebuje na to svojich spoluhráčov, zatiaľ čo Messi nie. Haaland je síce aktuálne neskutočná mašina, no Messi je proste mimozemšťan,“ zhodnotil Guardiola dve veľké futbalové postavy.

Hattricky v Premier League: Ktorých hráčov začal naháňať Haaland?

Ostane naveky neprekonaný: Haaland urobil z legiend obyčajných štatistov!

Zdroj: Sportbible | Foto: Instagram/Erling.haaland, Instagram/Leomessi