Nestalo sa to prvýkrát, kedy tréner Manchestru City prekvapil svojím vyhlásením celý futbalový svet. Modrý klub Manchestru je každoročne spájaný s príchodom množstva hviezd. Nečudo, veď s takým balíkom peňazí, akým disponujú, si môžu dovoliť podpísať kohokoľvek. Alebo?

Manchester City bude musieť v lete riešiť nepríjemnú otázku. Kto nahradí odchádzajúceho Sergia Agüera na hrote útoku? Ten totiž na konci sezóny odíde zadarmo, no a Citizens sa budú musieť činiť na prestupovom trhu. Kylian Mbappé, no najmä Erling Haaland sa spomínajú ako najväčší kandidáti na prestup. S peniazmi by šejkovia nemali mať problém, no Pep Guardiola šokoval svojimi slovami.

guardiola

“S tým ako sa vyvíja ekonomika vo futbalovom svete je veľmi vysoká šanca, že v lete nepodpíšeme nijakého útočníka. S aktuálnymi cenami nejdeme kúpiť útočníka. Je to nemožné, nemôžeme si to dovoliť. Všetky kluby bojujú s finančnými problémami a my tiež,” vyjadril sa španielsky kouč.

Nuž to by bola pre Manchester City veľmi nepríjemná správa, ak by v lete nedokázali nájsť adekvátnu náhradu na hrot útoku. Raheem Sterling s Gabrielom Jesusom síce dokážu aspoň sčasti zastúpiť gólového Argentínčana, no všetci očakávali, že do Manchestru príde na hrot skutočná gólová mašina. Zatiaľ to tak však vôbec nevyzerá.

guardiola

Zdroj: Twitter/Fabrizio Romano | Foto: Twitter