Španielsky kouč Pep Guardiola v kariére viedol zatiaľ len tri kluby, no všetky “s veľkým K”. FC Barcelona, Bayern Mníchov i Manchester City sú absolútnymi gigantmi a Pep v nich dosiahol ohromné výsledky. A podobne, ako mnohí iní manažéri, i on by si rád do “nového” klubu priviedol niekoho z toho “starého”.

Najnovšie sa anglickými médiámi šíri informácia, že Citizens už zrejme prestávajú veriť v zisk anglického kapitána a hviezdy Tottenhamu Harryho Kanea. Ďalšou možnosťou na hrot mal byť vraj Antoine Griezmann, no najčerstvejšia “pikoška” je nemenej zaujímavá.

Pep Guardiola chce do anglického veľkoklubu priviesť Roberta Lewandowskeho, ktoré viedol v Bayerne Mníchov v rokoch 2014-2016, kam ho doviedol sám Španiel. V 100 súťažných štartoch pod ním zaznamenal Lewa vtedy 67 presných zásahov. Odvtedy pridal za päť sezón ďalších 227 a v žiadnom ročníku nepodliezol 40-gólovú métu.

Zaujímavá by mohla byť i cena poľského forvarda. Podľa Transfermarkt má mať čoskoro 33-ročný hráč hodnotu 60 miliónov eur, zatiaľ čo kontrakt má ešte na dve sezóny. Dočkáme sa v prípade Citizens teda prvej veľkej letnej posily, a to rovno adepta na najvýznamnejšie individuálne trofeje a ocenenia? Len dodáme, že v Bayerne by zrejme len neradi prišli o svoj ťažko nahraditeľný klenot.

Zdroj: Transfermarketweb.com | Foto: Twitter