Len máloktorý futbalista môže mať zaručene miesto v základnej zostave svojho mužstva. Najmä, ak ide o taký veľkoklub, ako je Manchester City. Aj preto sa niektoré hviezdy rozhodnú radšej pre odchod a vyzerá to tak, že tu máme podobný prípad.

Futbalista s jamajskými koreňmi Raheem Sterling sa medzičasom posťažoval na nedostatočnú minutáž v drese Manchestru City. A veru, dáme mu za pravdu, veď zo siedmych ligových duelov svojho mužstva nastúpil v základnej zostave len v dvoch prípadoch. Aj preto sa nechal počuť, že zvažuje zmenu tímovej príslušnosti.

Na to zareagoval aj hlavný kormidelník mužstva Pep Guardiola: „Nemôžem nikomu zaručiť nejaký počet minúť na trávniku. Hráči to dobre vedia. Rozprával som sa s ním o tom už viackrát. Chcem, aby bol Raheem aj všetci ostatní hráči spokojní. Ak však nebude, tak má voľnú ruku, aby si vybral alternatívu, ktorá bude najviac vyhovovať jemu, jeho rodine a blízkym,“ nechal sa počuť populárny španielsky kouč. Manchester City čaká dnes o 16:00 zápas Premier League proti Burnley a budeme sledovať, či sa Sterling objaví v základnej zostave.

raheem sterling je lepsi ako neymar

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter