Pep Guardiola je mimoriadne úspešným manažérom. Počas svojej trénerskej kariéry sa mu podarilo vyhrať už niekoľko významných trofejí, vrátane triumfu v Lige Majstrov, ktorý sa mu podaril ešte na lavičke Barcelony. Niečo podobné by chcel španielsky manažér dokázať aj v Manchesteri City a v tejto sezóne má jeho mužstvo k úspechu našliapnuté zatiaľ skvele. 

46-ročnému manažérovi by k jeho ceste za slávou mohol pomôcť aj jeho bývalý zverenec. Španielsky denník Don Balon prišiel s informáciou, že City prejavilo záujem o Sergia Busquetsa. Defenzívny stredopoliar je odchovancom Barcelony, v ktorej pôsobí svoju celú futbalovú kariéru. Za tento čas sa vypracoval na jedného z najlepších záložníkov na svete a svoje kvality potvrdzuje každú sezónu.

Španielsky manažér mal záujem o obnovenie spolupráce s Busquetsom už v lete, no k ničomu nedošlo. V januári sa ale otvorí ďalšie prestupové obdobie a “Citizens” údajne chystajú veľkolepú ponuku na jeho zisk. Prestupová cena by sa mohla podľa najnovších informácií vyšplhať až na 56 miliónov eur. Je však nepravdepodobné, že katalánsky veľkoklub nechá odísť jednu zo svojich najväčších opôr.

Zdroj: 90min.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.