Zrejme najsledovanejším osemfinalovým dvojzápasom Ligy Majstrov bude duel medzi úradujúcim anglickým šampiónom Manchestrom City a súčasným lídrom La Ligy Realom Madrid. Pred jeho zahájením prehovoril Pep Guardiola, pričom slová španielskeho manažéra vyvolávajú otázky.

„Pochopiteľne som z takéhoto stretu vzrušený a veľmi sa teším. Kľudne sa však môže stať, že nás súper vyradí a za mnou príde športový riaditeľ a oznámi mi, že som vyhodený, pretože Liga Majstrov je priorita,“ povedal pre denník Marca úspešný manažér. Následne dodal, že sa tak nemusí stať a pochopiteľne verí v postup, no aj to je jedna z možností.

Pre Pepa Guardiolu pôjde o veľmi pikantný dvojzápas aj z dôvodu, že v rokoch 2008-2012 viedol FC Barcelonu. K dnešnému dňu má proti Realu veľmi priaznivú bilanciu, keď vyhral deväť zo sedemnástich konfrontácii. Okrem toho štyrikrát remizoval a štyrikrát sa musel pred madridským gigantom skloniť.

Ako manažér Manchestru City získal už sedem trofejí, no práve tá z Ligy Majstrov klubu pod jeho vedením aj naďalej uniká.

Kto postúpi do štvrťfinále?

Loading ... Loading ...

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter