Prestupy v rámci jednej súťaže sú síce bežné, no vždy trošku špecifické. Na obrátkach však prestup začne naberať vtedy, ak dotyčný posilní mestského rivala. Niečo podobné sa podľa anglických médií očakáva v najbližších dňoch.

Pep Guardiola si pretvoril Manchester City podľa vlastných predstáv a výsledok mnohí prirovnávajú k tímu FC Barcelona spred pár rokov, keď ju veľmi úspešne trénoval. Napriek tomu sa podľa jeho slov vždy dá niečo zlepšiť, v tomto prípade sa jedná o posilnenie defenzívnych radov.

Dlhoročný hráč Manchestru United Jonny Evans opustil Old Trafford v roku 2015 po viac ako desaťročí a v drese West Bromwich sa stal oporou. O jeho služby sa v posledných mesiacoch zaujímalo viacero klubov. Podľa ESPN je jeho prestup do Manchestru City na spadnutie, pričom v hre je údajne prestupová čiastka vo výške až 30 miliónov eur.

Od 3. januára 30-ročný severoírsky reprezentant s viac než 200 ligovými zápasmi na konte by mohol byť náhradou za zraneniami sužovaného kapitána Vincenta Kompanyho. Na post stopéra má Guardiola k dispozícii aj Mangalu, Stonesa a Otamendiho, čo pri nabitom kalendári nie je podľa Španiela zrejme dostatočný počet hráčov.

Zdroj: Thehardtackle.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.