2021?

Fanúšikovia Barcelony by sa tomuto neuveriteľne potešili. Ale poďme pekne po poriadku. V slávnom klube sa začali diať veci. Turbulentné obdobie ešte viac rozprúdil odchod kritizovaného prezidenta Bartomeua zo svojej funkcie. 

Teraz je teda potrebné dosadiť do uvoľneného kresla tú správnu osobu. Kandidátov je hneď niekoľko: Victor Font, Joan Laporta, Jordi Farre, Toni Freixa a Lluis Fernandez sa uchádzajú o tento post. Prvý menovaný je považovaný za najväčšieho favorita a s klubom má úchvatné plány. Okrem stabilizovania tímu a správneho chodu klubu chce do Katalánska priviesť trénera Pepa Guardiolu a bývalého záložníka FCB Andrésa Iniestu.

“Nahradiť najlepšiu generáciu svetového futbalu akú som kedy videl a ktorú sme mali v tíme minulú dekádu je veľkou výzvou. Najmä v týchto časoch, keď konkurencia je nesmierna a veľa klubov je vlastnených silnými majiteľmi. FC Barcelona tiež potrebuje významnú investíciu, aby prestavala štadión, takže je jasné, že potrebujeme solídny plán, aby sme splnili tieto výzvy,” vyslovil sa favorit prezidentských volieb Victor Font.

victor font

“Naším úmyslom je vybudovať veľmi silný a konkurencieschopný projekt a tu v Barcelone máme veľké šťastie, že sme zdedili štýl hry, ktorý vniesol Johan Cruyff do celej našej organizácie. A väčšina najlepších profesionálov, ktorí vedia a poznajú tento štýl, sú našimi fanúšikmi a milujú tento klub – napríklad Pep Guardiola, Xavi, Iniesta, Puyol. Všetci sú legendami, ktoré milujú Barcelonu, no dnes pre ňu nepracujú. Musíme ich priviesť späť, aby sme vytvorili spomínaný veľmi konkurenčný projekt,” povedal 48-ročný Španiel.

Utópia alebo uskutočniteľný sen? Čo sa týka Guardiolovho návratu na lavičku Blaugranas, nie je to nepravdepodobné. Pep totiž s Manchestrom City stále nevyhral Ligu Majstrov a po 5 sezónach v Anglicku bude možno po oslovení súhlasiť s návratom do Barcelony. A čo Xavi? Nemohla by sa mu ujsť práca Guardiolovho asistenta? A Puyol, ktorý už raz odmietol návrat do štruktúr klubu so slovami, že na to nie je ešte ten správny čas by mohol byť Fontom tiež oslovený. Uvidíme, či bude môcť tieto svoje plány Font uskutočniť, ak ovládne prezidentské voľby. Fanúšikovia Barcelony sú istotne pri týchto predstavách vo vytržení.

messi guardiola

Zdroj: Skysports.com | Foto: Twitter