Finále Európskej ligy je na programe 16. mája a vo francúzskom Lyone sa predstaví dvojica Olympique Marseille a Atlético Madrid. Miernym favoritom bude pred zápasom určite španielske mužstvo, no to nemusí o ničom svedčiť. Najväčšou hviezdou Madridčanov je Antoine Griezmann, ktorý sa tak vráti do svojho rodného Francúzska.  

Sám hráč nepôsobil nikdy v nejakom výraznejšom francúzskom veľkoklube, keďže ako štrnásťročný odišiel do akadémie Realu Sociedad. Bližší vzťah tak nemá ku žiadnemu z najväčších francúzskych klubov a pre neho to bude zápas ako každý iný. 27-ročný útočník ale v nedávnom rozhovore priznal, že veľmi obdivuje svojho najbližšieho súpera v pohárovej Európe. Dokonca je mu veľmi blízke aj samotné mesto.

“Majú na štadióne skvelú atmosféru. Celé mesto žije futbalom a chcel som proti nim hrať už skôr, aby som si zahral na Stade Vélodrome. Nie vždy ale idú veci podľa plánov, takže to akceptujem. Milujem ich štadión a taktiež sa mi páčia ich dresy. Je to najväčší klub vo Francúzsku. Je to mužstvo s veľkou dôverou a zaslúžilo si postúpiť do finále. Som zvedavý, ako dokážeme proti nim zahrať.”

A práve veta o tom, že Olympique Marseille je najväčším klubom v krajine poriadne rozhorčila fanúšikov PSG. Tí na svoj milovaný klub nedajú dopustiť a podľa nich je pochopiteľne práve aktuálny francúzsky majster tým najlepším vo Francúzsku. V minulosti sa dokonca špekulovalo o tom, že Parížania majú eminentný záujem o služby Griezmanna. Uvidíme však, či aj po tomto vyjadrení bude ich záujem ešte stále pretrvávať.

Zdroj: Squawka.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.