Sága okolo zotrvania či odchodu brankárskej jednotky Slovanu Bratislava sa začiatkom júla konečne ukončila. 24-ročný Dominik Greif napokon podpísal zmluvu s Mallorkou, ktorá je platná do júna 2026. To naznačuje, že by s ním mal tradičný španielsky klub počítať dlhodobo. A nielen to.

Hoci portál Transfermarkt uvádza, že trhová hodnota nášho brankára má byť „len“ 1 milión eur, vedenie nováčika La Ligy, ktorého dres oblieka aj Martin Valjent, zaňho zaplatila oveľa viac. Rovnaký renomovaný zdroj udáva, že jeho prestupová čiastka bola až 2,5 milióna eur. Viac zinkasoval Slovan v minulosti len za Petra Dubovského a Andraža Šporara.

A to je zároveň aj najvyššia suma, ktorú vo svojej histórii RCD Mallorca zaplatila za brankára. Celkovo sa jedná o najdrahšiu posilu tohto klubu od sezóny 2008/09! Môže za to ale aj skutočnosť, že 29-násobný účastník La Ligy mal v ostatnom desaťročí problémy, pre ktoré sa v sezóne 2017/18 ocitol dokonca až v jednej z piatich III. líg.

Odtiaľ sa však po roku vrátil do La Ligy 2 a následne i do La Ligy. Mallorca má však poriadne turbulentné obdobie, veď za ostatných šesť sezón nikdy nehrala dvakrát po sebe tú istú súťaž. To sa aj s prispením dvojice Slovákov bude pokúšať zmeniť. Záchrana bude totižto zrejme jej hlavným cieľom. Greifov sok v boji o post jedničky bude 36-ročný Manolo Reina, ktorý má posledný rok kontraktu, no v uplynulom ročníku bol vedený ako kapitán.

Zdroj: Transfermarkt.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Instagram/dominik_greif