V NHL aktuálne finišujú osemfinálové bitky o Stanley cup. Veľmi vyrovnaná je aj séria medzi Carolinou Hurricanes a Nashville Panthers, ktorej stav bol po štyroch dueloch 2:2. Piaty zápas víťaza v riadnom hracom čase nepoznal, v predĺžení sa radovala domáca Carolina.

Duel mal dve hviezdy, a síce dvoch dvojgólových hráčov. Na strane hostí sa dvakrát presadil Yakov Trenin, na tej domácej dvakrát zrovnával stav skóre český útočník Martin Nečas. A najmä jeho gól z 53. minúty, ktorý zápas vlastne poslal do predĺženia, ktoré rozhodol Jordan Staal, stál za to! Pre stále len 22-ročného hráča, ktorý sa stal v roku 2017 “dvanástkou” draftu do NHL, to bol vôbec prvý kariérny zápas vrámci play-off NHL s dvomi gólmi.