38 miliónov eur je v súčasných futbalových ekonomikách vskutku slušná suma. Pandémia totiž výrazne ochromila klubové kasy a futbalový trh sa jej pravdepodobne bude musieť prispôsobiť. Hráči však prestupovať budú tak či tak.

Arsenal má momentálne v útoku dvoch gólových hráčov. Pierra-Emericka Aubameyanga a Alexandra Lacazetta. Francúzskemu útočníkovi však končí zmluva už v roku 2022 a o jeho odchode z Emirates Stadium sa začína povrávať čoraz viac. Ak Lacazette odíde, bude ho potrebné nahradiť. Zdá sa, že Arsenalu sa rysuje zaujímavá akvizícia.

Duván Zapata pôsobí momentálne v Atalante Bergamo. V posledných sezónach je mimoriadne gólovo produktívny, veď v ročníkoch 2018/19 a 2019/20 nastrieľal dohromady 47 gólov v 81 zápasoch. V tejto sezóne strelil dosiaľ 14 gólov a je druhým najlepším strelcom svojho tímu. Teraz však v jednom z rozhovorov priznal vskutku zaujímavú vec, čím rozprúdil prestupové špekulácie.

“Moja budúcnosť v Premier League? Vo futbale nikdy nehovor nikdy. Keď som bol dieťaťom, vždy som sledoval Premier League, bol som fanúšikom Arsenalu! Vstával som každý víkend veľmi skoro, aby som sledoval ich zápasy,” povedal kolumbijsky útočník. Jeho trhová hodnota je dnes na úrovni 38 miliónov eur a kontrakt v Taliansku mu vyprší v roku 2023. Ak by Arsenal prišiel s lákavou ponukou pre 30-ročného Zapatu, Atalanta by musela tuho premýšľať.

Zdroj: Twitter/Fabrizio Romano, Transfermarkt.com | Foto: Twitter