Fanúšikovia kvalitného futbalu dnes mohli mať bohatý športový program. V predposlednom kole základnej skupiny Ligy majstrov, kde nebola núdza o zaujímavé súboje, sa zrodili očakávane výsledky, ale aj prekvapenia.

O 18:45 sa odohrali 2 zápasy medzi Bayernom Mníchov a Dynamom Kyjev, hostia to zvládli a vyhrali 1:2 a s plným počtom bodov vedú svoju skupinu. Za zmienku stoja fantastické „nožničky“ Lewandowskeho, ktorý týmto gólom jasne ukázal komu by mali dať zlatú loptu. Druhý zápas v rovnakom čase odohral doma Villarreal proti Manchestru United. Villarreal bol celý zápas štatisticky lepší, no v závere ukázali svoju silu a skúsenosti „Red Devils“ a po góle Ronalda a následne Sancha si zaistili postup do ďalšej fázy ligy majstrov. Sancho sa za hostí presadil krásnym „angličákom“, a zároveň to bol prvý jeho gól v červenom drese.

O 20:45 sa odohralo ďalších 6 zápasov a zrodili sa takéto výsledky:

Barcelona : Benfica      0:0
Chelsea : Juventus       4:0
Lille : Salzburg             1:0
Malmö : FF Zenit          1:1
Sevilla : Wolfsburg       2:0
Young Boys : Atalanta  3:3

Postup si dnes v predstihu zaistila Chelsea, ktorá hladko zdolala Juventus 4:0 po skvelom výkone. O účasť v ďalšej fáze ligy majstrov zabojuje Benfica s Barcelonou, ktorá odohrá veľmi náročný zápas v Allianz Aréne a bude si musieť postup vydrieť. V skupine F si o postup zahrajú Atalanta Bergamo s Villarealom 8.12.2021 v priamom súboji. Nesmierne vyrovnaná je taktiež skupina G, kde je rozdiel medzi tímami len 1 bod, a tak sa bude rozhodovať až v poslednom kole. Zajtra sú na programe ďalšie zápasy ligy majstrov, na ktoré sa môžeme tešiť. Futbalu Zdar!

Zdroj: Facebook/UEFA Champions LeagueFoto: Facebook/UEFA Champions League