Manchester United patrí medzi najväčšie a najvýznamnejšie futbalové kluby sveta. A mimochodom, aj medzi najbohatšie. Nečudo, že platí aj svojich futbalistov kráľovsky, hoci niektorých až nepochopiteľne. Pozrime sa spoločne na to.

Najlepšie zarábajúcim hráčom klubu je v aktuálnom ročníku podľa dostupných informácií nová posila Cristiano Ronaldo s 510 tisíc librami týždenne (takmer 600 tisíc eur). Nasleduje ho David de Gea a TOP3 uzatvára Jadon Sancho. Čo ale kompletná základná XI?

My sme ju vytvorili na základe reality, no vždy sme na ten ktorý post uprednostnili lepšie zarábajúceho hráča. Preto sú v našej XI na krídlach Sancho a Martial a na post šestky sme dali Pogbu, ktorý viackrát tento rok naskočil s ofenzívnejšími úlohami.

Týždenné náklady na mzdy tejto vytvorenej základnej XI Manchestru United činia ohromného 2,845 milióna libier (niečo cez 3,3 mil. €). To je suma, ktorá presahuje ročné rozpočty mnohých slovenských klubov na ich celkový chod.

Takže táto vyššie uvedená XI má podľa údajov z webu Sportac.com poberať tú astronomickú sumu, avšak to neznamená, že „lavička“ by bola na tom horšie. Taký Cavani má až 250 tisíc Ł týždenne, Rashford 200 tisíc, Mata 160 tisíc, Lindelof, Matić a van de Beek po 120 tisíc.

A ak by sme pomyslenú 9-miestnu lavičku na zápas Premier League doplnili ešte náhradným brankárom Hendersonom (100 tisíc) a do poľa k už spomenutej šestici duom Bailly a Greenwood (80 a 75 tisíc), sme na výslednej čiastke 4,07 mil. Ł = 4,76 mil €. To je vskutku gigantické, a to netreba zabúdať na ďalších futbalistov A-tímu, realizačný tím či výbery U23 a U18.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Sportac.com | Foto: Twitter, Chosen11.com