Éra Garetha Balea v Reale Madrid bola definitívne uzavretá. Walesan sa z Madridu porúča po dlhých deviatich rokoch simultánne s koncom svojej zmluvy. V roku 2013 zaplatil madridský klub Tottenhamu 101 miliónov eur, aby sa v roku 2022 porúčal z klubu zadarmo.

Najväčšou záhadou aktuálne je, kde bude Bale pôsobiť ďalej. Podľa viacerých zdrojov pôjde o vskutku prekvapivý klub. Tým klubom by mal byť Cardiff City, ktorý pôsobí v druhej najvyššej anglickej súťaží. Existuje hneď viacero dôvodov, prečo by mal Bale zamieriť práve tam.

Najdôležitejší je ten, že Bale chce mať záruku pravidelného miesta v základnej zostave. Jeho zámerom je totiž nabrať formu pred Majstrovstvami sveta, kde sa kvalifikoval s Walesom. Druhým dôvodom zvolenia si naoko nečakaného klubu je fakt, že Cardiff je rodným mestom 32-ročného útočníka. Tam aj futbalovo vyrastal.

Portál Wales Online prišiel s aktuálnou správou, že Bale sa aktuálne už nachádza v Cardiffe, kde konzultuje svoj prestup s trénerom Stevom Morisonom. Rozhodujúce budú nasledujúce dni, počas ktorých chce Bale definitívne rozhodnúť o svojej budúcnosti.

Zdroj: Fussballtransfers.com | Foto: Instagram/garethbale11