Zlatá lopta, najprestížnejšie individuálne ocenenie, spoznala svojho majiteľa. Po rokoch dominancie Cristiana Ronalda a Lionela Messiho si Ballon D’Or prebral chorvátsky záložník v službách Realu Madrid Luka Modrić.

Ten počas roka víťazné trofeje preberal aj v ďalších anketách, a to v ocenení pre najlepšieho hráča podľa UEFA i podľa FIFA. Práve FIFA pravidelne oceňuje i najkrajší gól sezóny prostredníctvom takzvanej Puskásovej ceny, z ktorej sa kedysi tešil i slovenský reprezentant Miroslav Stoch.

Tento rok ocenenie získal Mohamed Salah z Liverpoolu, čo prekvapilo mnohých. Veď v ankete sa nachádzali i neuveriteľné nožničky Cristiana Ronalda do siete Juventusu či rovnaké zakončenie Garetha Balea z finále Ligy majstrov. Druhý menovaný sa k téme Puskásovej ceny vrátil v rozhovore pre portál FourFourTwo a nešetril úprimnosťou.

“Áno, prekvapilo ma to, ak mám byť úprimný. Čo viac k tomu povedať?” odpovedal Bale na otázku novinára a ďalej pokračoval: “Spôsobilo to, že cena trochu stratila prestíž, i keď Salah samozrejme strelil skvelý gól!”

V ankete, v ktorej víťaza vyberajú fanúšikovia, získal Mohamed Salah 38 % všetkých hlasov. Paradoxne, ide o jeden z najkontroverznejších výsledkov v histórii tejto ankety. Salahova výhra prekvapila i jeho spoluhráča Jamesa Milnera, ktorý mu gratuloval aj s istou dávkou humoru: “Gratulácia Mohamedovi Salahovi k jeho siedmemu najkrajšiemu gólu minulej sezóny, ktorým vyhral cenu za najkrajší gól roka.”

Ktovie, po tohtoročných výsledkoch sa kompetentní možno rozhodnú spôsob hlasovania o gól roka zmeniť.

Víťazný gól Mohameda Salaha

Nominovaný gól Garetha Balea

Zdroj: As.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.