Jeden z našich futbalových talentov David Strelec zažíva nie príliš vydarené obdobie. V talianskej Spezii sa výraznejšie nepresadil. V poslednej sezóne odohral len 10 zápasov, v ktorých zaznamenal jediný gól. Rodák z Nových Zámkov väčšinu času sedel na lavičke, niekedy dokonca nebol ani na súpiske.

David Strelec sa v poslednom období trápi. V talianskej Serie A pod trénerom Mottom celkovo odohral len 505 minút. Naposledy sa v súťažnom zápase predstavil ešte 23. apríla. Jeho tím prehral s Turínom 1:2.

Všetko nasvedčovalo tomu, že Strelec bude stabilným hráčom základnej zostavy. Od septembra do konca októbra aktívne hrával. Nastal však veľký pád a slovenský supertalent odvtedy odohral len 20 minút.

Vyčíta mu bránenie

Strelcovi tréner vyčítal zlé bránenie. Vraj práve to bolo dôsledkom dlhodobej absencie. „Tréner mi vyčítal, že sa málo zapájam do defenzívy. Že mám sledovať, ako bránia iní naši útočníci, že nevykrývam priestor ako oni. Tak preto som dlhšie nehral,“ povedal Strelec pre Nový Čas. Pre 21-ročného útočníka je dôležitá prax, pod Mottom však priestor nedostal. „Som mladý hráč, ktorý musí hrávať. Okrem toho, keď som bol zranený, sa mi ešte nikdy nestalo, aby som tak dlho nehrával. Nijaký tréning vám jednoducho nenahradí zápasovú prax,“ uviedol.

Budúcnosť útočníka je otázna

Síce mladíkovi vyprší zmluva v Spezii až v lete 2026, nie je vylúčene, že prestúpi do nemeckej Bundesligy. Podľa calciospezia.it záujem o Strelca majú Schalke 04 Gelsenkirchen a Hoffenheim. Spezia si však za hráča údajne pýta až 15 milónov eur, no zo Slovanu ho kúpila len za 2,5 milióna eur.

V prípade, že Strelec v Taliansku ostane, budúca sezóna už môže byť o čosi lepšia, keďže novým trénerom AC Spezia sa stal Luca Gotti. Ak sa slovenský reprezentant ukáže v lepšom svetle, 54-ročný Talian mu môže dopriať vyššiu zápasovú minutáž.

Zdroj: cas.sk, calciospezia.it | Foto: Instagram/acspezia