Už tradičné januárové prestupové obdobie so šancami získať tú najlepšiu skladačku do svojho futbalového lega opäť prinieslo nečakané zvraty. Kto si siahol hlbšie do vrecka aby si kúpil tú najlepšiu postavičku?

Rýchlonohého kolumbijského reprezentanta Juana Cuadrada z talianskej Fiorentiny si za sumu cca 30 miliónov eur zaslúžene uchmatol klub Chelsea. Juan svoje kvality preukázal na šampionáte v Brazílii a od tej chvíle nebolo pochýb o tom, že ma naň zálusk nejaký veľkoklub. V tábore Chelsea- Manchester City sa taktiež dobojovalo a prestup útočníka Bonyho Wilfrieda zo Swansea za 34 miliónov eur sa považuje za boj- výherný. Ani Everton nezaostáva a ťahom posilniť svoju ofenzívu o Aarona Lennonoma zamieša karty len do konca sezóny, pretože to je čas hosťovania rýchlika Aarona. V rovnakom časovom rozpätí si svoj káder bude vylepšovať aj klub Southamptone, hosťovaním Filipa Djurčiča. Neobvyklý krok urobil Newcastle. Do škótskych Rangers poslal svojich 5 hráčov. Kto nimi sú? Haris Vučkič, Remie Streete, Shane Ferguson, Kevin Mbadu a Gael Bigirman. Tomu sa veru hovorí šach-mat.

A kto prestúpil zadarmo? Wilfried Zah, ktorý sa vracia naspäť do Crystal Palace a Darren Fletcher do Red Devils. Dôvod? Nikoho by predsa nebavilo hrať bez herných príležitostí. Rovnako Sebastian Giovinco si bez poplatku našiel svoje miesto v klube Toronto FC a opustil svoj dlhoročný domov Juventus. Aj talian Davide Santon sa vracia na hosťovanie pre zmenu domov do Inter Milána. Samozrejme, že nebola núdza ani o našich krajanov. Adama Nemca, stúpajúcu hviezdu, už aktuálne súčasť klubu New York City FC, kam prestúpil z nemeckého Union Berlin, tiež čaká zabývanie sa v novom. A to nie je zďaleka všetko, zoznam ostatných prestupov nájdeš tu.