Tyson Fury to dokázal a obhájil svoje tituly organizácie WBC a magazínu The Ring, keď v americkom Las Vegas porazil knokautom Deontaya Wildera v 11. kole. A veru, bolo sa načo pozerať, veď tento zápas po jeho skončení mnohí označili, ako najlepší duel histórie.

V prvom kole spočiatku dominoval Wilder, ktorý zasypával Furyho údermi na spodok a prvý lepší úder sa podaril Furymu až na konci kola. V druhom kole už bol britský boxer aktívnejší a podarilo sa mu trafiť súperovu hlavu. Objavilo sa aj množstvo klinčov, čo sa prejavilo na únave Wildera v treťom kole a Wilder bol dokonca počítaný a od knokautu ho pravdepodobne zachránil len gong.

Prekvapenie však prišlo v 4. kole, keď sa Fury tak hnal za knokautom, že ho Wilder prekvapil a trafil plnou zadnou. To spôsobilo, že musel byť taktiež počítaný. Doonca ho odratávali dvakrát a možno povedať, že mu taktiež pomohol gong. Od polovice duelu však prebral iniciatívu Tyson Fury. V 9. kole dokonca prišiel do ringu lekár, aby sa spýtal Wildera, či chce pokračovať. Lekár ho následne pustil aj do 11. kola, avšak to sa mu stalo osudným a Tyson Fury mu uštedril definitívne K.O.

Tyson Fury vs. Deontay Wilder – K.O.

 

Zdroj|Foto|Video: Twitter, Streamable.com