Real Madrid po šiestykrát v ligovej sezóne stratil body, tentokrát po bezgólovej remíze 0:0 na pôde Osasuny, ktorá je predposledná. Brankár Thibaut Courtois nešetril po duelu kritikou, ku ktorej sa pridal aj tréner Zinedine Zidane. Oprávnene?

„Boli sme schopní odohrať duel, aj vďaka ľuďom, ktorí v Osasune urobili maximum. My by sme však nemali byť nijaké bábky, ktorým stále niekto niečo prikazuje a núti nás hrať, aj keď sú takéto podmienky. Je poľutovaniahodné, že vedenie ligy neodložilo aj náš zápas, keďže mohlo ísť o životy. Najskôr malo lietadlo meškanie, pretože dráha na letisku bola zmrznutá, podobná situácia bola pri pristávaní. Ihrisko taktiež nebolo práve najlepšie, hoci pre oba tímy rovnaké,“ povedal Thibaut Courtois.

Aj Zinedine Zidane súhlasil a podobne ako belgický brankár avizoval, že po snehových búrkach, ktoré ochromili Španielsko, sa zrejme nedostanú domov do Madridu ani behom nedele. To pochopiteľne nabúra tréningový proces, oddych atď. Ako sa avšak všetci zhodli, v zápase Realu Madrid proti Osasune sa snažili urobiť maximum pre zisk troch bodov, no to sa nepodarilo. V dueli, ktorý skončil 0:0, neboli Benzemovi uznané dva góly pre ofsajdy.

courtois rekord

Najbližšie druhý tím španielskej ligy čaká uprostred týždňa semifinále superpoháru proti Bilbau. Domáca súťaž bude pokračovať o dva týždne, dovtedy je na programe ešte španielsky pohár.

Zdroj: Spainsnews.com | Foto: Twitter