Králi svetového futbalu sú Francúzi. Rozhodol o tom posledný zápas Majstrovstiev sveta v Rusku proti Chorvátom. Teraz si zverenci Didiera Deschampsa môžu naplno užívať oslavy a zaslúženú dovolenku.

Zdá sa, že okolo kapitána Huga Llorisa sa zišla dobrá partia, ktorá takmer vždy býva základom úspechu. Svedčia o tom aj predzápasové rituály či dokonca stávky, ktoré medzi sebou hráči uzatvorili. Fanúšikovia, ktorí si pamätajú na Majstrovstvá sveta 1998, majú určite ešte v pamäti tradičný rituál Laurenta Blanca a Fabiena Bartheza.

Prvý menovaný vždy pred zápasom pobozkal plešatú hlavu brankára. Francúzom priniesol tento zvyk očividne šťastie, veď turnaj napokon vyhrali. Podobný rituál malo francúzske mužstvo aj tento rok v hlavných úlohách s Adilom Ramim, Antoinom Griezmannom a Didierom Deschampsom. Griezmann a Deschamps totiž vždy pred zápasom pre šťastie pohladili Ramiho pestovaný plnofúz.

Adil Rami je očividne poriadne veselá kopa, čo dokonale podčiarkuje stávka, ktorú spolu s niekoľkými ďalšími spoluhráčmi uzavrel. V prípade výhry titulu Rami sľúbil, že sa pobije so svojím krajanom Teddym Rinerom. Na tom by možno nebolo nič čudné, avšak Teddy Riner je dvojnásobný olympijský víťaz v džude, meria 203 centimetrov a váži 140 kilogramov.

Na podobné stávky sa nechali nahovoriť aj Ramiho spoluhráči. Kapitán Hugo Lloris sľúbil, že v prípade víťazstva absolvuje tour po baroch vo svojom rodnom Nice. Nabil Fekir a Olivier Giroud si zasa musia oholiť hlavu. Účes zmení aj Thomas Lemar, ktorý sa pre zmenu prefarbí. Azda najšialenejšiu stávku uzatvoril Blaise Matuidi. Ten svojim spoluhráčom sľúbil, že ak turnaj vyhrajú, prejde z Paríža do Turína. Na bicykli! Držíme mu palce, je to približne 771 kilometrov.

Blaise Matuidi

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter