Mauricio Pochettino prišiel nedávno s veľmi kontroverznou myšlienkou. Vraj francúzska Ligue 1 konkuruje anglickej Premier League. V tom čase bola francúzska liga na šiestom mieste podľa koeficientu UEFA, zatiaľ čo anglická liga suverénne tomuto rebríčku vládla.

Po účinkovaní klubov v európskych súťažiach sa ale situácia mierne upravila. Niežeby sa Pochettinov výrok stal pravdivejším, no Ligue 1 predstihla portugalskú ligu a vrátila sa späť do TOP 5 európskych líg podľa koeficientu. O 532 bodov je Ligue 1 pred Primeira Ligou na piatom mieste podľa rebríčku UEFA.

Remízy Lille s Wolfsburgom, PSG s Bruggami, Rennesu s Tottenhamom a Marseille s Lokomotivom Moskva, doplnili víťazstvá Lyonu nad Rangers a Monaka nad Sturmom Graz. Francúzske kluby ostali neporazené, tým portugalským sa darilo o čosi menej. Remizovala Benfica i Porto, prehrala Braga aj Sporting. Obe krajiny tak budú v tejto sezóne súperiť o post top piatej ligy Európy. Francúzi majú oproti Portugalčanom výhodu dvoch klubov v pohárovej Európe navyše.

Zdroj|Foto: Twitter