Pavol Demitra pamätník

Už je to päť rokov, čo nás navždy opustil jeden z historicky najlepších slovenských útočníkov Pavol Demitra. Na vynikajúceho hokejistu a ešte lepšieho človeka sa však nezabudlo a zajtra (v nedeľu 27.11.) odhalia v Trenčíne pamätník venovaný legendárnej “38”!

Pavol Demitra bol jeden z najlepších hokejistov, akí sa kedy pod Tatrami narodili. Svoje hokejové umenie dokazoval dlhé roky v NHL v tímoch Ottawy Senators, St. Louis Blues, Minnesoty Wild, Los Angeles Kings a Vancouveru Canucks. Okrem toho si tiež zahral aj v AHL, IHL, či v najvyššej slovenskej súťaži za Duklu Trenčín. Jeho poslednou zástavkou (nielen v hokejovej kariére) bola ruská KHL, konkrétne tím Lokomotiv Jaroslavľ.

Myšlienka na postavenie pamätníka legendárnemu útočníkovi s číslom 38 na drese vznikla ešte v roku 2013, kedy fanúšikovia Dukly Trenčín vyzbierali dovedna 6 000 eur. Značnou sumou prispel tiež samotný trenčiansky hokejový klub. Po troch rokoch od prvotnej myšlienky sa niekdajší slovenský reprezentačný kapitán dočkal tejto obrovskej pocty. Pamätník má výšku 2,6 metra a šírku niečo málo cez meter. Slávnostne bude odhalený zajtra, teda v nedeľu 27.11.2016 a stáť bude pred vstupom na trenčiansky zimný štadión.

Pavol Demitra pamätník Pavol Demitra pamätník Pavol Demitra pamätník Pavol Demitra pamätník Pavol Demitra pamätník

Pocta Pavlovi Demitrovi

Zdroj|Foto: Andrej Luprich/Nastrencin.sme.sk, Tumblr.com