Nad trénerom Realu Madrid Zinedine Zidanom sa postupne zmráka a vo vzduchu už netrpezlivo visí damoklov meč Florentina Péreza. Ten si už údajne hľadá náhradu za Francúza sediaceho na lavičke Santiaga Bernabéua od januára 2016.

Budú to presne dva roky, keď 45-ročný Francúz prebral oprate od madridského kolosu po nie príliš úspešnom pol ročnom pôsobení Rafaela Beníteza. Zidane sa chytil príležitosti a s “Bielym baletom” vyhral 2-krát Ligu majstrov, Superpohár UEFA a klubové majstrovstvá sveta a po jednom raze La Ligu a španielsky pohár.

To ale na lavičke Realu Madrid nemusí nič znamenať, keď príde kríza a zlé výsledky. Podľa stránky Soy Madridista sa prezident Florentino Pérez rozhodol v lete ukončiť spoluprácu s francúzskym trénerom. Jeho náhradou by mohol byť kormidelník nemeckej reprezentácie Joachim Löw alebo Mauricio Pochettino z Tottenhamu.

Rokovania s Nemcom by mali byť už v pokročilej fáze a vedenie klubu verí, že ponuku prijme. Problémom ale môže byť bežiaci kontrakt s nemeckou reprezentáciou do roku 2020. Ak by však Löw prijal ponuku viesť Madridčanov, tak by po Majstrovstvách sveta musel zmluvu s nemeckou futbalovou asociáciou vypovedať.

Vzťahy medzi Pérezom a Zidanom vraj naštrbila roztržka ohľadom príchodu nádejného brankára Kepu Arrizabalaga z Athletica, ktorý už mal aj prejsť lekárskou prehliadkou. Zidane je proti prestupu 23-ročného Španiela a dôvodom je vraj obava z možného zavretia brán na trávniku Santiaga Bernabéua pre jeho ďalšieho syna a tretieho brankára Lucu Zidana (19).

Zdroj: Sport-english.com | Foto: Twitter, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Flash
Prináša športové novinky rýchlosťou blesku! Kvôli obľúbenému športu odletel až do kolísky hokeja, aby tam prežil doposiaľ najväčšie dobrodružstvo a zároveň si vychutnal množstvo zápasov z najprestížnejšej hokejovej ligy sveta.