Futbal v Česku zažíva veľkú expanziu. Slávia Praha zaknihovala v minulých sezónach úspechy v pohárovej Európe, čo neušlo futbalovým priaznivcom po celom svete. No v blízkej budúcnosti nemusí byť tento pražský klub jediným českým klubom s túžbou po úspechu v Európe.

Hoci to v minulej sezóne neboli bohvieaké výkony a umiestnenie tradičného českého klubu v tabuľke najvyššej súťaže, v dlhodobom horizonte bojuje tento klub každú sezónu o titul. Reč je o Viktórií Plzeň. Tá po odohraní neúplných siedmich kôl vedie ligovú tabuľku českej Fortuna Ligy. To však nie je jediný dôvod na radosť pre klub zo štvrtého najväčšieho mesta Česka.

Viktória Plzeň totiž hľadá nového majiteľa či strategického investora a teraz prišla správa ako hrom. Podľa informácií českého iSportu.cz má záujem o investovanie do klubu americký miliardár Robert Platek. Ten už so svojou rodinou vlastní kluby v Taliansku, Dánsku a Portugalsku, konkrétne ide o Sönderjyske, Casu Pia a Speziu.

Tento 57-ročný biznismen je prepojený s investičnou spoločnosťou MSD Capital, ktorú spravuje Micheal Dell – zakladateľ počítačovej firmy Dell. Jeho majetok je odhadovaný na 2 miliardy dolárov. Ak by Platek naozaj prevzal Plzeň v tomto obore a nalial do neho svoje finančné prostriedky, Viktória by sa po vzore Slávie mohla pravidelne prebojovávať do pohárovej Európy a navyšovať koeficient českej ligy. V Plzni aktuálne pôsobia aj dvaja Slováci, brankár Marián Tvrdoň a záložník Miroslav Káčer.

Zdroj: iSport.blesk.cz, Ruik.cz | Foto: Twitter