Už túto sobotu (06.07.2019) odštartuje ďalší ročník najprestížnejších cyklistických pretekov na svete Tour de France. Práve na tomto podujatí si dokážu cyklisti v rámci sezóny privyrobiť asi najviac. Poďme sa preto spoločne pozrieť, aké odmeny čakajú na účastníkov tento rok.

Celková hodnota odmien by sa tento rok mala pohybovať na čiastke viac ako 2,2 milióny eur. Najviac samozrejme zinkasuje tím za celkové víťazstvo jeho jazdca a to rovných pol milióna eur. Druhé miesto v celkovom poradí odmenia organizátori sumou 200 tisíc a tretie  100 tisíc eur. Pokiaľ ide o celkové poradie tímovej klasifikácia, tam je odmena za víťazstvo podstatne nižšia a to len 50 tisíc eur.

Ak Peter Sagana obháji svoje víťazstvo zeleného dresu príde si na 25 tisíc eur, rovnako ako aj výherca bodkovaného dresu pre najlepšieho vrchára. Navyše, za každý deň, ktorý strávi pretekár v akomkoľvek špeciálnom tričku zinkasuje 600 eur. Víťazná etapa je hodnotená na 11 tisíc eur a taktiež každý z pretekárov, ktorý prekoná 21 etáp a dostane sa až do cieľa v Paríži dostane 1000 eur. Odmenené sú aj vybrané horské prémie a to čiastkou 5000 eur.

Na záver treba podotknúť, že cyklistika je tímový šport a aj keď niektoré čiastky zarobí jednotlivec, rozdelia sa medzi celý tím. Oproti futbalu však ako vidíte, ide vzhľadom na utrpenie, ktoré musia všetci cyklisti absolvovať o dosť neporovnateľné peniaze.

Zdroj: Cyclingnews.com | Foto: Twitter