Ako iste viete, finále 66. ročníka Ligy Majstrov UEFA bude v réžii anglických celkov, keďže šampión z roku 2012 (Chelsea) vyzve papierového favorita, ktorý je avšak vo finále tejto súťaže po prvýkrát v histórii (Manchester City). Pôvodne sa mal duel konať 29. mája v Istanbule, to napokon neplatí.

Vinou koronavírusu a opatrení okolo neho sa už pred pár dňami rozhodlo, že v najväčšom tureckom meste sa tentokrát hrať nebude. Okamžite sa stalo favoritom na konanie veľkého zápasu stalo londýnske Wembley. Napokon však UEFA oznámila, že duel sa odohrá na štadióne FC Porta, a teda, 50-tisícovom stánku Estádio de Dragao. Ten kostil napríklad v roku 2019 finále 1. ročníka Ligy Národov UEFA medzi Portugalskom a Holandskom.

Mnohých táto voľba zarazila, čo je jasné aj z mnohých komentárov na sociálnych sieťach. Predsa len, keď už teda bol Istanbul “zakázaný”, hrať finále v Anglicku by bolo absolútne logické. Kluby by ušetrili náklady na cestu, a to predovšetkým aj fanúšikom, ktorých môže prísť z Anglicka dvanásť tisíc (po šesť tisíc zástupcov každého zúčastneného klubu). Pre tých by to bolo jednoduchšie aj z pohľadu Covidu, keďže takto si budú musieť vybaviť viac náležitostí.

štadión FC Porta

Taktiež by to bolo časovo menej náročné, a navyše, bolo by pravdepodobné, že úrady v Anglicku by dovolili zaplniť zrejme štadión na viac percent, a teda, ak by sa konalo finále vo Wembley, dalo by sa zrejme počítať aj s viac než dvadsať tisíc fanúšikmi. Krásny modetný štadión má napríklad aj Tottenham, podobne tak Arsenal, atď. Aký je váš názor na rozhodnutie UEFA?

Zdroj: UEFA.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter