Kylian Mbappé je s najväčšou pravdepodobnosťou na odchode z Paríža St. Germain. Jeho zmluva končí v Parku Princov v roku 2022 a francúzsky útočník predĺženie zmluvy údajne podpísať nehodlá. PSG ho teda bude musieť v lete predať, aby si nenechalo ujsť z klubu svoju hviezdu zadarmo.

No Mbappé ani náhodou nemusel byť momentálne vo francúzskej Ligue 1. Všetko mohlo byť úplne inak, ak by popredné persóny v Barcelone zmýšľali trochu inak. Mbappé bol totiž len krok od prestupu do Katalánska v roku 2017! To potvrdil bývalý športový riaditeľ FCB, Javier Bordas, ktorý odhalil skutočne šokujúcu vec, po ktorej si fanúšikovia Blaugranas budú klepkať po čele.

“Mohli sme kúpiť Mbappého za 100 miliónov eur, keď sme mali záujem podpísať Dembélého z Dortmundu. Vysvetlenie prečo sme ho vtedy nekúpili bolo, že Mbappé hral na seba, kým Dembélé pre tím. Ale za 100 miliónov sme mohli mať Mbappého,” vyjadril sa Bordas. Namiesto toho však Barcelona vysolila 250 miliónov eur na spomínaného krídelníka z Dortmundu a Philippeho Coutinha z Liverpoolu. Pripomeňme, že to bolo v čase, kedy z Barcelony odišiel Neymar a tak bola pokladnica ozaj naplnená.

Ousmane Dembélé

O tom, že Mbappé bol k prestupu do Barcelony blízko svedčia aj Bordasové Ďalšie slová. “Volal som s Mbappého otcom a ten mi povedal, že do Realu neprestupuje, pretože Cristiano, Benzema a Bale by boli silnou konkurenciou pre neho a namiesto toho by mohol ísť do Barcelony, pretože odišiel Neymar. Okrem toho, prezident Monaka tiež preferoval nás pred PSG,” uzavrel 59-ročný Španiel.

Nuž, ďalšia z nepochopiteľných vecí, ktoré budú Barcelonu prenasledovať v ďalšom období. Mbappé by bol teraz doslova požehnaním pre tím, pretože Dembélé, ktorého kúpili namiesto neho sa od začiatku svojho angažmánu mimoriadne trápi. Samozrejme, o Mbappého má Barca záujem aj teraz, avšak je vskutku nepravdepodobné, žeby útočník prestúpil práve tam, keďže sympatizuje s Realom Madrid, kde by mohol nerušene žiariť bez tvrdej konkurencie v základnej zostave. Ale leto je ešte ďaleko a stať sa môže čokoľvek.

Kylian Mbappé

Zdroj: Barcauniversal.com | Foto: Twitter