Alex Ferguson sa stal vďaka svojmu pôsobeniu na lavičke Manchestru United absolútnou legendou. Hoci začiatky nemal ľahké, dôveru vedenia mal. To sa vyplatilo a po 27 sezónach končil ako velikán s veľkým V.

Samozrejme, aj on robil chyby, aj on prehral zápasy, aj on vedel, aké je to nezískať vytúženú trofej. Ale mnohé jeho kroky a ťahy boli výnimočné. Jednu z najlepších prác urobil spoločne so svojimi asistentmi v sezóne 2005-06. Po výsledkovej stránke nie, veď napríklad v skupine Ligy majstrov obsadil klub posledné miesto a vyhral len ligový pohár.

Na prestupovom poli to bolo niečo celkom iné. V tej dobe už padali multimiliónové čiastky za posily, no Ferguson sa uspokojil len so ziskom piatich hráčov za (v prepočte na eurá) 32 miliónov. Podstatnejšie ale bolo, o aké mená sa jednalo.

Najdrahšou z nich bol Nemanja Vidić, ktorý na Old Trafford zamieril zo Spartaku Moskva za 10,5 milióna. Ďalších 8 miliónov putovalo do Monaka za Patrice Evru, 7,3 milióna do PSV za Park-Ji Sunga, 4 milióny stál skúsený 34-ročný ročný brankár Edwin van der Sar a 2 milióny jeho náhradník Ben Foster. Jednotka s hviezdičkou je zrejme slabým hodnotením…

Stalo sa presne pred 18 rokmi: Rooney a jeho hattrick pri debute! (VIDEO)

Zdroj: Transfermarkt | Foto: Instagram