Ešte pred 16 mesiacmi bojovali v Nitre o udržanie ligovej príslušnosti. Ďalšie udalosti však fanúšikom nitrianskeho futbalu, ktorý už v tej dobe dostával facky, optimizmus nepridali. A je to vlastne smutnou skutočnosťou pre celé Slovensko.

V lete 2021 nedostala FC Nitra licenciu ani na II. ligu a prepadla sa teda rovno do III. ligy západ. V nej aspoň na jeseň ako tak bojovala o stred tabuľky, ktorý mal zaručiť po reorganizácii udržanie sa. Jar 2022 bola ale pohromou a Nitra vypadla do IV. ligy Západ, ktorá je teraz vlastne najvyššou súťažou Západoslovenského futbalového zväzu.

Medzi klubmi z obcí typu Imeľ, Pata, Lehota pod Vtáčnikom alebo miest ako Levice či Lednické Rovne znie pojem FC Nitra ako gigant. S takýmito súpermi by si „za normálnych okolností“ merala sily akurát tak v príprave alebo Slovnaft cupe. Teraz sú to ale nielen jej súperi, ale aj celky, ktoré sú od nej lepšie.

Nitra totižto na prvé kolo ani nevycestovala a zdalo sa, že odstúpi úplne. Teraz za ňu hrajú formou hosťovania hráči z okolia, no veľkú kvalitu pri všetkej úcte evidentne nemajú. Klub z krajského mesta má po 5. kole jediný bod a ak vôbec dohrá súťaž, tak zrejme zostúpi opäť. Ak sa teda niečo nezmení. Otázkou je, či je to vôbec v jej prípade možné alebo skôr treba klub „vymazať“ a postaviť ho na celkom nových základoch.

Zdroj: Flashscore, Sportnet | Foto: Instagram/FCNitra